Obsah | Dostupnost’ | Mapa stránky | Kontakty English | Français | Slovenčina | Slovenščina


Klávesnice s veľkými klá

Existujú dve metódy ako zlepšiť rozoznateľnosť štandardnej klávesnice. Sú to nálepky na klávesy s väčšími znakmi, ktoré sa nalepia na ich povrch, alebo to sú zvláštne klávesnice s väčšími klávesmi (rozmer klávesy je väčší ako 25 mm), ktoré nahradia klávesy štandardnej klávesnice.

Labels

Na trhu je široký výber nálepiek na klávesy pre rozličné použitie. Nálepky so zväčšeným popisom sú užitočné pre ľudí so slabým zrakom, nálepky v Braillovom písme zase pre nevidiacich užívateľov, ktorí sa učia písať na počítači. Okrem toho, je možné použiť značenia kláves, ktoré premenujú klasické klávesy na rozloženie kláves podľa Dvořáka, podľa znakov cudzích jazykov alebo sú farebne odlišné pre lepšie rozpoznanie veľmi často používaných kláves.

Klávesnice s veľkými klávesmi sa vyrábajú v rôznych variáciách a prevedeniach čo sa týka farby a rozloženia kláves. Zvyčajne sa používa 92 klasických kláves, ktoré majú rozmery 25 mm a sú ľahko viditeľné a použiteľné. Typickou črtou je aj funkcia klávesnice - "podržanie klávesy" aj pri dlhšom stlačení sa na obrazovke objaví len jeden znak, teda jedno písmeno či číslica.

Large Character Keyboard

Technologické požiadavky

Ich základným vybavením je sada káblov a konektorov na pripojenie k počítaču ako náhrady za štandardnú klávesnicu. Taktiež sa dodávajú s adaptérom na pripojenie zväčšenej klávesnice pomocou USB vstupu.

Cena

Približná cena zväčšenej klávesnice je viac ako 4 500 Sk, nálepky stoja cca 30 Sk.